Vettel utrzymuje Ferrari na czele

fot. Ferrari

Sebastian Vettel dyktował tempo podczas drugiego treningu przed Grand Prix Rosji utrzymują Ferrari na czele tabeli z czasami. Niemiec korzystał z ultra-miękkich opon, aby wykręcić 1:34,120. To pozwoliło mu na wyprzedzenie Raikkonena o 0,263 sekundy oraz trzeciego w wynikach Bottasa o ponad 0,6s.

Mercedesy były szybsze w pierwszym sektorze, jednak ostatecznie Srebrne Strzały musiały się zadowolić trzecim i czwartym miejscem. Niemiecka ekipa miała przez cały trening problemy z doprowadzeniem opon Pirelli do odpowiedniej temperatury i wykorzystaniem ich maskymalnego potencjału.

Piąty był Verstappen, który o trzy dziesiąte pokonał Ricciardo pomimo tego, że zakończył sesje 20 minut przed czasem zp owodu problemó z silnikiem. Ostra walka zapowiada się w środku stawki, gdyż siódmego Massę od trzynastego Palmera dzieliło zaledwie pół sekundy. Między nimi znaleźli się Hulkenberg, Magnussen, Perez, Ocon oraz Alonso. Niezła jazda tego ostatniego nie oznacza jednak końca problemów McLarena, którego drugi zawodnik będzie startował z końca stawki z powodu kary za wimianę silnika przed drugim treningiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *