Toyota pokazała TS050 HYBRID

Toyota TS050 WEC prezentacja (1)

Podczas tradycyjnych testów przed rozpoczęciem sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata Toyota zaprezentowała swój tegoroczny samochód klasy LMP1 – model TS050 Hybrid.

Po trudnym sezonie 2015 Japończycy mocno zmodyfikowali swoje auto, przez co teraz za plecami kierowcy znajduje się silnik V6 twin turbo o pojemności 2,4 litra, zamiast znanego z wcześniejszych generacji V8. Oprócz tego zmienił się układ hybrydowy, który obecnie generuje 8 mega dżuli energii i w zamyśle ma pozwolić na walkę z Porsche i Audi.

Zmiana jednostki pociągnęła za sobą nowe chłodzenie oraz strukturę całego układu, co oznacza, że całe nadwozie musiało zostać zmodyfikowane. Toyota twierdzi, że zmieniła każdy aspekt swojego samochodu w porównaniu do zeszłorocznego modelu. Warto dodać, że przeniesienie napędu miało też wpływ na aerodynamikę – poprzez ulokowanie generatorów energii w lepszym miejscu usprawniono przepływ powietrza pod podłogą, co podniosło ogólne właściwości aerodynamiczne prototypu.

– Korzystając z poprzednich doświadczeń zmieniliśmy wszystkie aspekty samochodu – stwierdził dyrektor techniczny Pascal Vasselon. – W wielu aspektach zmieniliśmy bazowe założenia, zwłaszcza w kwestii rozwiązań aerodynamicznych przodu samochodu. Spędziliśmy tysiące godzin nad optymalizacją każdego aspektu, gdyż konkurencja jest tak silna, że nie można sobie pozwolić na nic innego. 

fot. Toyota
fot. Toyota
Posted Under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *