Silverstone + Hamilton = Pole Position!

fot. Daimler

Lewis Hamilton okazał się najszybszy podczas kwalifikacji przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Lokalny bohater nie pozostawił cienia szans rywalom pokonując Kimiego Raikkonena i Sebastiana Vettela.

Choć deszcz padał na początku czasówki, to w Q3 nawierzchnia była na tyle sucha, że Hamilton zdecydował się na super mięką mieszankę, która doprowadziła go do zwycieństwa. Lewis walczył o pole position z Sebastianem Vettelem i Kimim Raikkonenem, by podczas drugiego przejazdu wykręcić miażdżący czas. Fin poprawił swój czas na ostatnim okrążeniu, ale wziąż był wolniejszy o 0,547 sekundy od Hamiltona. Vettel notował naprawdę dobry czasy w dwóch pierwszych sektorach ostatatniego okrążania, pozostał jednak dwie dziesiąte sekundy za swoim kolegą zespołowym.

fot. Ferrari
fot. Ferrari

Z czwartym czasem przyjechał Valtteri Botas, ale nie rozpocznie jurzejszego GP z drugiej lini z powodu wymiany skrzyni biegów i związanej z nią kary przesunięcia o pięć miejsc. Verstappen na czwarte miejsce wskakuje przez to Verstappen, który wyprzedził Hulkenberga. Kolejme pozycje zajęli Perez, Ocon i Vandoorne, natomiast Q3 zamyknął Grosjean.

11. był  Q2 nPalmer, przed kierowcami Toro Rosso oraz Alonso, który popisał się najlepszym wynikiem w Q1, za sprawą przejazdu na slickach. Alonso pozbawił tym Strolla awansu do kolejnej sesji, choć sam nie skorzysta ze swojej pozycji z powodu kolejnych nadprogramowych wymian silnika Hondy.

Największym pechowcem był Daniel Ricciardo, który zatrzymał się na poboczu podczas Q1 z powodu awarii turbo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *