Sauber na silnikach Hondy

fot. Sauber

Po miesiącach spekulacji i domysłów na temat planów Saubera na przyszły sezon w końcu dowiedzieliśmy się, że to Honda, będzie ich dostawcą silników na 2018 rok. Nowa umowa zakończy wieloletnią współpracę szwajcarskiej stajni z Ferrari, a zespół z Hinwil będzie drugim obok McLarena klientem korzystających z japońskiej jednostki napędowej. Choć Honda miała parę trudnych chwil podczas powrotu do F1 w 2015 r. Umowa na drugi zespół powinna dać im dodatkowy przebieg i zakres zwiększenia zasobów i infrastruktury.

Szef zespołu Sauber, Monisha Kaltenborn, powiedziała: – To wielki zaszczyt, że zespół Sauber będzie mógł współpracować z firmą Honda w nadchodzących sezonach.  To będzie kolejny krok milowy w erze silników i na pewno bardzo duży technologiczny rozwój. Czekamy z niecierpliwością i podnieceniem na zaczęcie współpracy i dziękujemy za wspólną przyszłości i mam nadzieję długotrwałe partnerstwo.

Choć w tym tygodniu nasunęły się plotki, że McLaren mógłby skorzystać z silników Mercedesa w przyszłym roku, to Honda od razu wyjaśniła, że Sauber, będzie jej drugim zespołem. – Oprócz partnerstwa z firmą McLaren, które rozpoczęło się w 2015 r., Honda rozpocznie dostawy jednostek napędowych dla zespołu Sauber zaczynając od przyszłego roku. To będzie duże wyzwanie i aby maksymalnie wykorzystać możliwości dostarczania silników dwóm zespołom w F1, wzmocnimy systemy i możliwości oraz zaczniemy działania rozwojowe naszych fabryk – powiedział Katsuhide Moriyama.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *