Mgła powstrzymuje drugi trening

fot. Mercedes

Druga sesja treningowa przed Grand Prix Chin nie doszła do skutku z powodu mgły w Szanghaju. Przepisy bezpieczeństwa nakazują, że w razie wypadku kierowca musi zostać dotransportowany do szpitala w odpowiednim czasie. W tym konkretnym przypadku nie można zrobić tego karetką, a mgła uniemożliwiła loty helikoptera medycznego. Co prawda warunki nad torem były odpowiednie, jednak zgoła inaczej było nad szpitalem, gdzie widoczność nie pozwalała na wylądowanie śmigłowca.

Cały czas czekano na poprawę warunków do czego ostatecznie nie doszło i sesję odwołano na jakieś 15 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu. Kierowcy nie pokonali ani jednego okrążenia, a jedynym, co mogło zainteresować kibiców na torze był Lewis Hamilton, który wyszedł pod główną trybunę, aby podzielić się z fanami czapkami z autografem.

Odwołanie sesji oznacza, że zespoły wezmą udział w kwalifikacjach i wyścigu nie mając zbyt dużej wiedzy o oponach, ustawieniach, a także optymalnym chłodzeniu samochodu, co zwiastuje nam całkiem interesującą niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *