Kubica wraca do bolidu F1

fot. Lotus Renault GP

Wygląda na to, żę Robert Kubica jeszcze nie przekreślił swoich szans na Formułę 1. Według portalu Italia Racing Polak jutro przetestuje samochód Lotusa z sezonu 2012 na torze w Walencji. Kubica w ostatnim czasie dwkurotnie sprawdzał swoje możliwości za kierowcą bolidu GP3, twierdząc, że jego forma jest całkiem niezła, a w niektórych wywiadach wypowiadał enigmatyczne „pracuję nad czymś, co jeszcze 12 miesięcy temu wydawało się niemożliwe”. Wygląda na to, że Polakowi chodziło o powrót do F1 – na razie w trakcie testów, które mają się odbyć jutro na torze Ricardo Tormo.

Renault, które zdążyło ponownie nabyć Lotusa oraz swoją dawną fabrykę w Enstone ma przywieźć bolid z seonu 2012. Na torze ma być także obecny Sergiej Sirotkin, który jest trzecim kierowcą ekipy, choć raczej Kubicy zbyt wiele doradzić nie będzie w stanie.

Warto również wspomnieć, że dla Kubicy powrót za kierownicę bolidu Lotusa i to w dodatku na torze Ricardo Tormo jest swoistym spotkaniem ze swoimi demonami – to właśnie w barwach tej ekipy i na tym torze Polak po raz ostatni prowadził samochód F1.

fot. Lotus
fot. Lotus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *