Basz dominuje w Sarno

fot. kbasz.pl

Karol Basz w pięknym stylu zakończył zmagania w WSK Super Master Series. Najważniejsza kartingowa seria rywalizowała w miniony weekend na torze Sarno, gdzie Polak po prostu dominował na torze, będąc najszybszym w każdej sesji.

Ekipa Kosmic Racing idealnie przygotowała karta na ten weekend dzięki czemu już w trakcie czasówki Basz mógł pokazać pełnie swoim możliwości i bez problemów znalazł się na czele. Nie inaczej było w trakcie wyścigów kwalifikacyjnych, gdzie Karol triumfował w każdym z nich i zapewnił sobie pierwsze pole startowe przed niedzielną częścią rywalizacji.

Na zakończenie weekendu mistrzowie świata z sezonu 2015 nie zwolnili tempa, więc Basz pewnie poradził sobie z rywalami w półfinale, a także od razu odskoczył konkurentom po rozpoczęciu finału, by dojechać do mety z przewagą blisko dwóch sekund nad kolejnym zawodnikiem. Wygrana w Sarno pozwoliła Karolowi na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej WSK Super Master Series.

„To fantastycznie zakończenie zmagań w WSK Super Master Series. Szkoda problemów w poprzednich rundach, bo wtedy bez problemów znaleźlibyśmy się na pierwszym miejscu” – stwierdził Basz. „W Sarno jednak od samego początku byliśmy nie do pokonania i zdominowaliśmy weekend. Dziękuję zespołowi za świetnie przygotowanego karta i już nie mogę się doczekać pierwszej rundy mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa tygodnie na tym samym obiekcie. Mam nadzieję, że powtórzymy formę z tego weekendu! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *